Media o nas – czyszczenie suchym lodem bezpiecznie i skutecznie

maszyna produkująca suchy lód

W przemyśle przestoje technologiczne są jednym z głównych czynników wpływających na efektywność produkcji i koszty operacyjne. Dlatego wybór odpowiednich metod czyszczenia, które pozwolą je minimalizować, jest kluczowy dla optymalizacji procesów produkcyjnych.

Utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa szczególnego znaczenia nabiera w kontekście bezpieczeństwa ludzi, środowiska oraz wydajności procesowej. Z kolei na wydajność mają wpływ m.in. wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. W obszarze produkcji są czynnikiem niepożądanym – wpływają na obniżenie produktywności urządzeń, obciążają instalacje i mogą powodować obniżenie jakości i zanieczyszczenie produkowanych wyrobów. Technologia czyszczenia suchym lodem oferuje wiele korzyści w tym zakresie.

„Tradycyjne metody czyszczenia przemysłowego, choć sprawdzone, nierzadko wiążą się z długotrwałymi przestojami czy potencjalnymi ryzykami dla zdrowia pracowników oraz środowiska” – mówi Rafał Szymański ze spółki Climbex, kierownik robót, specjalista od zastosowania suchego lodu. „W odpowiedzi na te wyzwania, technologia czyszczenia suchym lodem zyskuje na popularności. Choć nie jest odkryciem ostatnich lat, to jednak w codziennej pracy operacyjnej widzimy, że coraz więcej przedsiębiorstw po nią sięga. Technologię tę można zastosować w różnych sytuacjach i jest efektywnym rozwiązaniem dla wielu gałęzi przemysłu”– dodaje Szymański.

Gdzie można wykorzystać technologię czyszczenia suchym lodem i jakie korzyści daje to rozwiązanie przeczytasz w publikacji na portalu wydawcy PTWP.

Przyjemnej lektury!

O czyszczeniu suchym lodem przeczytasz też na naszym blogu w publikacji Czyszczenie suchym lodem – technologia dla każdej branży.