Paszportyzacja – wiedza o majątku przedsiębiorstwa
Paszportyzacja to proces pozyskiwania i wprowadzania danych o każdym elemencie infrastruktury sieciowej, w konsekwencji czego każdemu z nich nadawany jest tzw. paszport. Tego typu metryka elementu sieci zawiera dane o jego parametrach, położeniu geograficznym oraz logicznych powiązaniach w relacji z całą pozostałą infrastrukturą.
W projektach paszportyzacyjnych budujemy funkcjonalne i użyteczne zbiory informacji o sieci klienta, a dane pozyskujemy z inwentaryzacji w terenie, istniejącej już dokumentacji papierowej i elektronicznej czy z innych cyfrowych baz danych. W procesie paszportyzacji odpowiednio katalogujemy każdy element sieci nadając mu atrybuty najbardziej użyteczne z punktu widzenia każdego użytkownika, korzystającego z opracowanej bazy danych.
Zastosowanie projektowe
Paszportyzacja największe zastosowanie znajduje w projektach ewidencyjnych rozległych sieci dla branży telekomunikacyjnej, energetyki, przemysłu gazowniczego czy kolei. Z powodzeniem można ją też wykorzystać do ewidencji majątku pojedynczych zakładów przemysłowych czy przedsiębiorstw o rozproszonej sieci placówek.
Korzyści dla Ciebie
- Pozyskanie wiedzy o majątku przedsiębiorstwa
- Lepsze zarządzanie majątkiem (pełna baza informacji do planowania działań inwestycyjnych czy utrzymaniowych)
- Szybka identyfikacja lokalizacji ewentualnych awarii
- Sprawność w planowaniu prac ekip serwisowych
- Szybka weryfikacja możliwości świadczenia usług dla ludności w danej lokalizacji
- Cyfrowa baza danych spójna dla wszystkich użytkowników
- Ciągłość wiedzy i informacji w przypadku rotacji personelu
Dodatkowe, przydatne dla ciebie informacje
Skanowanie laserowe ↗
Zobacz, jak usługa skanowania laserowego infrastruktury przemysłowej może uzupełniać procesy paszportyzacji i pomagać w budowie cyfrowych zasobów przedsiębiorstwa.
Digitalizacja dokumentacji technicznej ↗
Zadbaj o cyfrową postać dokumentacji technicznej i udostępniaj do pracy bez obaw przed zniszczeniem.
Cyfrowe zarządzanie infrastrukturą przemysłową ↗
Jak zarządzać techniczną infrastrukturą w oparciu o dane cyfrowe? Przeczytaj na blogu, jak pomaga w tym technologia skanowania laserowego 3D.