Higiena w przemyśle spożywczym

Wiemy, jak ważne dla branży spożywczej jest utrzymanie wysokich norm higieny oraz stałe utrzymanie standardów pozwalających na wytwarzanie produktów wysokiej jakości. Czyste środowisko pracy to najważniejszy element troski o bezpieczeństwo produkowanej żywności, dlatego też wspieramy starania naszych klientów o dobro, zadowolenie i zdrowie konsumenta.

Dowiedz się więcej

pracownik w zakładzie spożywczym dezynfekuje chemiczną pianą maszynę produkcyjną
Mycie linii produkcyjnych w zakładzie spożywczym

Czyszczenie zakładów produkcji i przetwórstwa żywności

Kompleksowo zarządzamy higieną w zakładach przemysłu spożywczego. Usługi czyszczenia realizujemy przy użyciu profesjonalnego sprzętu i skutecznych środków chemicznych, przeznaczonych do mycia, dezynfekcji i neutralizacji. Czyścimy pomieszczenia zakładów produkcyjnych, maszyny, urządzenia, ciągi technologiczne oraz drobny sprzęt. Wszystkie obszary świadczonych usług są certyfikowane w wymaganym zakresie ich zgodności z normami jakości, bezpieczeństwem, ochroną środowiska i wymogami higieny pracy.

Technologia wytycza standardy

Posiadamy duże zasoby specjalistycznych urządzeń czyszczących. W procesach obsługi linii produkcyjnych stosujemy technologię czyszczenia hydrodynamicznego z mobilnymi stacjami mycia, aparaty pianotwórcze z odpowiednimi środkami czyszczącymi, zamgławiacze i rozpylacze środków dezynfekcyjnych oraz sprzęt do suchej dezynfekcji.

Pracownik myje linię produkcyjna po rozbiorze mięsa

Zakres obsługi zakładów spożywczych

W ramach utrzymania higieny w zakładzie spożywczym oferujemy:

  • Czyszczenie obszaru produkcji (linie produkcyjne, maszyny, urządzenia, hale, śluzy higieniczne, magazyny, ciągi komunikacyjne)
  • Bieżącą kontrolę jakości środowiska mikrobiologicznego
  • Codzienne utrzymanie czystości w strefach socjalnych – stołówka, szatnie, sanitariaty
  • Mycie samochodów chłodni i samochodów do przewozu żywca
  • Obsługę myjni drobnego sprzętu (pojemniki, wózki farszownicze, baseny, kije i wózki wędzarnicze, etc.)
  • Okresowe czyszczenie ścian i konstrukcji nośnych z osadów, czyszczenie kanałów wentylacyjnych, usuwanie szlamów, cieczy i materiałów niebezpiecznych
  • Zarządzanie dokumentacją z wykonanych usług z zakładowym systemem jakości
Tablet z aplikacją Food Hygiene Audit spółki Climbex

Cyfrowe narzędzia do efektywnego zarządzania procesem mycia

Stale pracujemy nad ulepszaniem jakości realizowanego procesu za pomocą aplikacji Food Hygiene Audit. W sposób ciągły i systematyczny gromadzimy dane o warunkach, w jakich realizujemy zadania i pracujemy nad ujednoliceniem standardów kontroli jakości oraz sposobu przepływu informacji. Cyfrowa informacja jest bardzo cennym zasobem, który pozwala nam wspólnie z producentem pracować nad eliminacją zagrożeń w środowisku produkcyjnym.

Co zyskujesz?


Bezpieczne środowisko

dla produkcji i przetwórstwa żywności


Stałe wsparcie

w eliminacji zagrożeń dla środowiska produkcyjnego i końcowego produktu


Efektywniejsze zarządzanie

procesem mycia i dezynfekcji poprzez spójną, cyfrową bazę informacji

Wiedza i doświadczenie

Nasz zespół to wykwalifikowana kadra inżynierów, technologów żywności, doradców w zakresie higieny i rozwiązywania problemów mikrobiologicznych. Dzięki naszym ekspertom, producenci mogą liczyć na stałe wsparcie, by móc rozwijać swój potencjał w produkcji żywności.

Doświadczenie naszego zespołu wspiera także cała Grupa Impel. Szereg usług wyselekcjonowanych dla branży spożywczej dostarcza klientom skutecznych rozwiązań w wielu obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Dodatkowe, przydatne dla Ciebie informacje

Aplikacja Food Hygiene Audit↗

Poznaj mobilne rozwiązanie do efektywnego zarządzania procesem mycia i dezynfekcji.

Fnkcjonalności aplikacji Food Hygiene Audit – video ↗

Zobacz, jak łatwo można zbierać informacje o procesie mycia obszarów produkcyjnych dzięki aplikacji FHA. To podstawa do dalszych decyzji biznesowych.

Cyfryzacja procesów mycia i dezynfekcji ↗

Jak nasi eksperci oceniają zmianę w jakości obsługi zakładów spożywczych i jak cyfryzacja pomaga zarządzać informacją? – przeczytaj o tym w publikacji.

Dowiedz się więcej o naszych usługach

Sprawdź ofertę