Czyszczenie suchym lodem – szkolimy pracowników Grupy Impel

czyszczenie technologią suchego lodu kierownicy zabrudzonej mazutem

Centrum Szkoleń Produktowych Grupy Impel wraz ze spółką Climbex zorganizowali szkolenie na temat możliwości wykorzystania technologii czyszczenia suchym lodem w różnych branżach przemysłu. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy Grupy Impel, pracujący w strukturach operacyjnych, handlowych oraz w dziale szkoleń.

Rafał Szymański, kierownik realizacii robót, Climbex Sp. z o.o.

Spółka Climbex, należąca do Grupy Impel wykorzystuje suchy lód najczęściej na instalacjach przemysłowych przy czyszczeniu wirników, wentylatorów, wielu elementów maszyn czy do czyszczenia szaf sterowniczych. Suchy lód szybko i bezpiecznie usuwa zabrudzenia ze smarów, olejów, sadzy, żywice, woski, kurz i inne osady technologiczne. Ekipy operacyjne spółki stosują tę technologię także na liniach produkcyjnych w przemyśle spożywczym, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiego poziomu czystości mikrobiologicznej.  

Potencjał Grupy Impel

Z uwagi, że Grupa Impel obsługuje kontrakty niemal w każdej branży, możliwe jest, aby tę technologię zastosować także w innych obszarach obsługi klienta. Suchy lód szczególnie sprawdza się tam, gdzie do czyszczenia nie można zastosować wody, np. przy czyszczeniu szaf energetycznych, układów sterowniczych, silników maszyn, etc. Co więcej, technologię tę można stosować nawet przy włączonych urządzeniach.

„Potencjał Grupy, aby móc szerzej wykorzystywać usługę czyszczenia suchym lodem jest bardzo duży” – podkreśla Zbigniew Florczuk, dyrektor ds. rozwoju grupy produktowej Industrial Cleaning. „Technologię można zastosować do czyszczenia hal lakierniczych w przemyśle samochodowym, do czyszczenia w przemyśle odlewniczym, energetyce czy hutnictwie, do renowacji samochodów zabytkowych czy nawet w czyszczeniu po pożarach” – wylicza Zbigniew Florczuk.

Testy technologii czyszczenia suchym lodem

Szkolenie było przeprowadzone w siedzibie spółki Climbex w Opolu. Uczestnicy ćwiczyli w parach i mogli uczyć się obsługi urządzenia na czyszczeniu zabrudzonych mazutem kierownicach, jakie podłącza się do przesyłowych węży ładowarki próżniowej.

„Obsługa urządzenia i sprawne operowanie sprzętem jest możliwe do opanowania w krótkim czasie” – mówi Marek Serafin z Centrum Szkoleń Produktowych. „Praca z tą technologią i z medium, jakim jest suchy lód, nie wymaga specjalistycznych certyfikacji. Jednak chcąc ją realizować w zakładach u klienta, z całą pewnością musimy być przygotowani na to, aby była wykonana w reżimie zachowania standardów bezpieczeństwa wymaganych przez dane przedsiębiorstwo i przepisy bhp” – dodaje.

Marek Serafin, menedżer ds. technologii, Centrum Szkoleń Produktowych, Grupa Impel

Więcej na temat technologii czyszczenia suchym lodem przeczytasz na naszym blogu.