Climbex członkiem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

widok na zakład przemysłu chemicznego i naczynia laboratoryjne

Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC), na mocy decyzji prezesa zarządu Izby Tomasza Zielińskiego, przyjęła w poczet swoich członków spółkę Climbex.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego reprezentuje branżę chemiczną wobec organów administracji publicznej oraz jako jedyna organizacja krajowa ma prawo do reprezentowania polskiego przemysłu chemicznego na arenie międzynarodowej. Od 35 lat wspiera przemysł chemiczny na wielu płaszczyznach. Aktywnie działa na rzecz ochrony praw i interesów swoich członków. Prowadzi wielotematyczne fora i komisje, w ramach których wypracowywane są możliwie jak najlepsze rozwiązania regulacyjne zapewniające bezpieczny rozwój branży i poprawę jej konkurencyjności. Organizacja jest także miejscem żywych dyskusji o problemach sektorowych i przestrzenią na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Propaguje tematykę bezpieczeństwa procesowego w zakładach przemysłowych, rozwiązania z zakresu nowych technologii, działania R&D, tematykę przemian proekologicznych oraz legislacyjnych.

Climbex od lat współpracuje z branżą chemiczną i petrochemiczną, gdzie realizujemy wszelkiego rodzaju usługi czyszczenia przemysłowego” – mówi Dariusz Witkowski, prezes zarządu spółki. „Dbamy o bezpieczeństwo technicznego zaplecza przedsiębiorstw i stale pracujemy na to, aby nasi klienci osiągali najwyższą sprawność biznesową w procesach organizacji produkcji i w procesach zarządzania infrastrukturą techniczną. Bardzo liczymy, że pod patronatem PIPC będziemy mogli szerzej propagować nasze doświadczenia operacyjne i rozwijać współpracę w branży” – dodaje prezes Witkowski.