AKTUALNOŚCI

Powrót

VII Polski Kongres Przedsiębiorczości 2019

06 listopada 2019

W dniach 24-25 października 2019 r. Olsztyn stał się centrum dyskusji o innowacyjności polskiej gospodarki, a to za sprawą VII edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Grupa Impel była partnerem merytorycznym wydarzenia.

Tegoroczna edycja kongresu realizowana była pod hasłem „Gospodarka cyfrowa a społeczeństwo”, a zakres tematyczny podczas blisko 30 paneli dyskusyjnych dotykał najbardziej istotnych zagadnień z punktu widzenia polskiej oraz europejskiej gospodarki. Niemal każda dyskusja wskazywała na ogromne potrzeby przedsiębiorstw i administracji, szczególnie w zakresie automatyzacji i digitalizacji procesów. Żywo dyskutowano nad koniecznością zwiększenia skali prac badawczych w Polsce, ale też wskazano na potrzebę wspierania polskich firm w rozwoju innowacji przez struktury państwa.

POLSKA INNOWACYJNOŚĆ - PRAWDA CZY FAŁSZ?

Europejski Ranking Innowacyjności z roku 2018 pokazuje, że Polska na tle 28 państw Europy, zajmuje niechlubne 25 miejsce pod względem ilości wdrażanych innowacji. Szwecja bezdyskusyjnie jest unijnym liderem innowacyjności, a tuż za nią są Dania, Finlandia, Holandia, Zjednoczone Królestwo i Luksemburg. Polska zaliczana jest do grona tzw. umiarkowanych innowatorów.

To wcale nie oznacza, że w Polsce jest deficyt innowacyjnych pomysłów - komentuje tę sytuację Katarzyna Dorywała, dyrektor rozwoju produktowego w Grupie Impel. Dostrzegamy mnóstwo start-upów, których pomysły są ponadprzeciętne. Mówię to z perspektywy Grupy, która na co dzień spotyka się młodymi pomysłodawcami, a efektami ich prac naprawdę każdorazowo jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Kilka miesięcy temu dołączyła do naszej grupy spółka Prognosis, która jako start-up opracowała unikalny algorytm i rozwiązanie wspierające optymalizację kosztów zużycia energii elektrycznej. Dziś, przy wsparciu Grupy Impel, może komercjalizować swój produkt. Poza tym w Impelu pracujemy nad wieloma innowacyjnymi projektami z różnych dziedzin wsparcia dla wszystkich sektorów gospodarki. Liczę, że w przyszłości wdrożenia te znacznie poprawią konkurencyjność Grupy i to nie tylko na polskim rynku – dodaje Katarzyna Dorywała.

Wśród komentarzy uczestników kongresu można było zauważyć, że nikt nie wątpi w ducha przedsiębiorczości polskich firm i placówek naukowych. Firmy chętnie szukają nowych rozwiązań, podejmują próby budowy dużych innowacyjnych projektów, realizują współpracę z placówkami B+R, szukają też wsparcia instytucji unijnych na finansowanie prac rozwojowych.

W ramach prac nad innowacjami w Grupie Impel, korzystamy m.in. ze środków finansowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor rozwoju obszaru biznesowego Industrial Services w Grupie Impel. Nie każdy projekt ma takie wsparcie, ale tam, gdzie koniecznością jest współpraca z ośrodkami badawczymi i naukowymi, korzystamy z takich narzędzi. Przy projekcie opracowania środka dekontaminacyjnego dla przemysłu rafineryjnego i petrochemicznego badania laboratoryjne są ważnym elementem projektu, którego sami nie bylibyśmy w stanie zrealizować. Placówka naukowa również będzie realizować z nami etap testów w warunkach przemysłowych u klienta - dodaje Krzysztof Wojciechowski.

Jak komentowali uczestnicy kongresu, element współpracy pomiędzy sferą biznesu a placówkami finansującymi innowacyjne projekty stanowi element słabiej oceniany. Przeważały argumenty o nadmiernej biurokracji, niekompetencji osób rozliczających projekty czy niezrozumieniu celowości zadań projektowych. To pokazuje, że ze strony organów administracji państwowej jest dużo do nadrobienia. Sporo pracy trzeba jeszcze wykonać, aby polskie firmy z wdrożeniami innowacji mogły znacznie przyspieszyć. Choć wg danych Europejskiego Rankingu Innowacyjności z roku 2018 wynika, że w ciągu najbliższych dwóch lat ogólny poziom innowacyjności w Europie wzrośnie o 6%, to jednak polska gospodarka na tle krajów unijnych tak optymistycznych perspektyw nie ma. W polskich warunkach wydatki na innowacje pozostają w klasyfikacji kapitału wysokiego ryzyka.

POLSKA NAGRODA INNOWACYJNOŚCI 2019

Może łatwo nie jest, ale wiara i siła w biznesie pozostaje. Dzięki wspaniałym zespołom ekspertów, technologów, praktyków, menedżerów zarządzających, jakich ma Grupa Impel, od kilkunastu miesięcy udaje się z powodzeniem rozwijać innowacyjne projekty, które budują wartość dodaną do oferty usług Grupy. Ich mnogość, ale też siła przeobrażania się całej Grupy w kierunku nowych technologii, cyfryzacji, automatyzacji, sprawiły, że podczas VII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości Grupa Impel została laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2019. W imieniu Grupy Impel nagrodę odebrała Katarzyna Dorywała - dyrektor rozwoju produktowego.

To bardzo ważna dla nas nagroda i bardzo ważny moment dla całej Grupy - skomentowała odbierając nagrodę Katarzyna Dorywała. Impel od prawie 3 lat decyzją właścicieli, ale przede wszystkim we wsparciu właścicieli i zarządu konsekwentnie realizuje strategię transformacji cyfrowej i wdrożenia innowacyjnego modelu usług. To bardzo duże wyzwanie organizacyjne, finansowe i koncepcyjne, dlatego jako przedstawiciel Grupy Impel odbierałam tę nagrodę z ogromną dumą w poczuciu docenienia wysiłków zespołów całej organizacji. Mam też nadzieję, że ta prestiżowa nagroda dla naszych klientów i partnerów biznesowych będzie jednym z wielu potwierdzeń, że dzisiejszy i przyszły wizerunek Impela to przede wszystkim rozwój, innowacje i nowoczesne usługi o dużej wartości dodanej – dodaje Katarzyna Dorywała.

STREFA B2B

W rozmowach kuluarowych uczestnicy wydarzenia mogli poznać wiele różnorodnych spojrzeń na polską innowacyjność, poznać się bliżej, nawiązać nowe relacje biznesowe i porozmawiać o szczegółach prezentowanych nowinek technologicznych. Budująca była obecność przedstawicieli młodszego pokolenia z wyższych uczelni, poszukujących nie tylko inspiracji, ale przede wszystkim możliwości współpracy ze sferą biznesu i wspólnym rozwijaniu innowacyjnych projektów.

W strefie wystawienniczej Grupa Impel zaprezentowała nowe technologie jak skanowanie laserowe, system optymalizacji energii elektrycznej, robotyzację, system Prognosis wraz z modelem demonstracyjnym, etc. Czas konferencji został także wykorzystany na dyskusje o funduszach unijnych, marketingu w sferze innowacji, polityce energetycznej przedsiębiorstw, czy wpływie innowacyjności na aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu względem lokalnych społeczności.

źródło danych: Komisja Europejska, www.kpk.gov.pl

Pozostałe aktualności

03 stycznia 2022 Cyfryzacja procesów mycia a bezpieczeństwo produkcji żywności

Cyfrowe dane są cennym zasobem dla przedsiębiorstwa o ile będą dobrze wykorzystane. Sprawne zarządzanie informacją cyfrową może znacząco na ...

Czytaj więcej
07 października 2020 Efektywność energetyczna w przemyśle spożywczym

Eksperci z Grupy Impel w rozmowie z portalem kierunekspozywczy.pl podkreślają, że to jakość energii elektrycznej wpływa na sposób i pracy ...

Czytaj więcej
28 września 2020 Bezpieczeństwo i higiena w procesach produkcji żywności

Jak mówi Zbigniew Florczuk ze spółki Climbex portalowi WNP.PL zaletą outsourcingu procesów higienizacji jest gwarancja powtarzalnej jakości i ...

Czytaj więcej
01 września 2020 Climbex zmienia formę prawno-organizacyjną

Z dniem 28.08. 2020 r. Climbex przekształcona zostaje w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Czytaj więcej
25 marca 2020 Grupa Impel wdraża nowe usługi na czas walki z epidemią

Dbając o potrzeby firm w trudnym czasie walki z epidemią, Grupa Impel wdrożyła nowe produkty.

Czytaj więcej
18 marca 2020 Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem?

Zagrożenie epidemiczne trwa. Zachowajmy wszelkie środki ostrożności, aby uchronić się przed zakażeniem.

Czytaj więcej
16 marca 2020 Praca w czasie zagrożenia koronawirusem - komunikat dla parterów biznesowych

Dla zachowania bezpieczeństwa naszych pracowników i partnerów biznesowych, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, ...

Czytaj więcej
03 lutego 2020 Spotkanie branżowe Chemia 2020

Już 26. raz w Płocku pod patronatem Grupy Orlen odbyło się sympozjum traktujące o stanie i przyszłości polskiego przemysłu chemicznego.

Czytaj więcej
07 stycznia 2020 Rozmowa ze Zbigniewem Florczukiem o zmianach na rynku polskiego mięsa

Rozmowę przeprowadził Marek Bielski, redaktor magazynu Rzeźnik Polski i portalu mieso.com.pl

Czytaj więcej
06 listopada 2019 VII Polski Kongres Przedsiębiorczości 2019

Tegoroczna edycja kongresu realizowana była pod hasłem „Gospodarka cyfrowa a społeczeństwo”, a zakres tematyczny dotykał najbardziej z oraz ...

Czytaj więcej
18 kwietnia 2019 Nasi eksperci o bezpieczeństwie w przemyśle spożywczym

Wywiad ze Zbigniewem Florczukiem i Tomaszem Tłustochowiczem - ekspertami spółki Climbex na temat bezpieczeństwa w produkcji żywności.

Czytaj więcej
12 kwietnia 2019 Spotkanie branży wod-kan w Wiśle

W dniach 9-10 kwietnia uczestniczyliśmy w X edycji konferencji naukowo-technicznej "Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci Wo-Kan".

Czytaj więcej
28 stycznia 2019 Sympozjum Naukowo-Techniczne Chemia 2019

W Domu Technika w Płocku odbyła się jubileuszowa 25. edycja sympozjum Chemia 2019, na której spotkali się przedstawiciele przedsiębiorstw, i z ...

Czytaj więcej
14 stycznia 2019 Zbiorniki, Rurociągi, Instalacje 2019

W dniach 9-10 stycznia spółka Climbex S.A. wzięła udział w międzynarodowej konferencji technicznej „Zbiorniki, Rurociągi, Instalacje ...

Czytaj więcej
14 listopada 2018 Plan połączenia Climbex S.A. i Insperit Data Management Sp. z o.o.

Informacja o planie połączenia spółek Climbex S.A. i Insperit Data Management Sp. z o.o.

Czytaj więcej
13 listopada 2018 Climbex na konferencji "Bezpieczny Produkt Spożywczy"

Zaproszeni goście dyskutowali o przemianach w przemyśle spożywczym ostatnich lat oraz próbowali sprecyzować, jak dziś rozumiemy bezpieczeństwo ...

Czytaj więcej
24 września 2018 IV Kongres Energetyczny we Wrocławiu

Jesteśmy już po Kongresie Energetycznym, który odbył się we Wrocławiu w dniach 19-20 września br. Zaproszeni goście podczas wielu ciekawych o ...

Czytaj więcej
27 lipca 2018 Czyszczenie prasy w Hucie Ostrowiec

Climbex realizuje od kilku lat dla CELSY Huty Ostrowiec usługę usuwania ciężkich odpadów powstałych w procesie produkcji wyrobów metalowych. w ...

Czytaj więcej
11 lipca 2018 Climbex oczyszcza przepompownie ścieków na Kaszubach

Climbex realizuje umowę na czyszczenie 80 pompowni sanitarnych zlokalizowanych w gminach Gdynia, Rumia, Reda i Wejherowo.

Czytaj więcej
04 czerwca 2018 Skuteczne połączenie spółek Climbex S.A. i Impel Food Hygiene Tech Solutions Sp. z o.o. Sp.k.

Spółki Climbex S.A. i Impel Food Hygiene Tech Solutions Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. połączyły siły w obsłudze sektora ...

Czytaj więcej
18 maja 2018 Climbex zakończył akcję w przepompowni na Ołowiance

Spółka Climbex S.A. nieprzerwanie przez ponad 2 doby realizowała prace czyszczenia w przepompowni na Ołowiance, wspierając w akcji awaryjnej ...

Czytaj więcej
06 września 2017 Czyszczenie powierzchni ogrzewalnych kotła energetycznego w Elektrowni Turów

W dniach 4-14 sierpnia 2017 r. Climbex zrealizował prace interwencyjne dla PGE GiEK S.A. Elektrownia Turów, które wykonane były na drugim ciągu ...

Czytaj więcej
02 sierpnia 2017 Remont zbiornika ropy naftowej dla PGNiG

W drugiej połowie maja 2017 r. spółka Climbex S.A. przystąpiła do realizacji zlecenia w zakresie opracowania dokumentacji projektowej i oraz na ...

Czytaj więcej
31 lipca 2017 Przygotowanie do remontu kotła fluidalnego w STORA ENSO Narew

Dnia 18. czerwca 2017 r. ruszyły prace przygotowawcze do remontu kotła fluidalnego ze złożem cyrkulacyjnym w zakładzie Stora Enso Narew Sp. z w ...

Czytaj więcej
27 lipca 2017 Awaria kotła fluidalnego w Ostravie

W dniu 9 lipca br. spółka Climbex ruszyła do prac interwencyjnych realizowanych na rzecz przedsiębiorstwa Valmet Technologies Oy. Fiński klient ...

Czytaj więcej
01 czerwca 2017 Climbex na konferencji naukowo-technicznej "Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym"

Pod koniec maja 2017 r. w Kazimierzu Dolnym spółka Climbex brała udział w X edycji konferencji pt. „Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle na ...

Czytaj więcej
03 stycznia 2017 zmiana adresu siedziby spółki Climbex S.A.

Z dniem 1 stycznia 2017 roku, w związku z ustaleniem nowych granic miasta Opole, zmianie uległ adres siedziby spółki Climbex.

Czytaj więcej
05 grudnia 2016 Hydrodynamiczne kucie betonu na przęśle mostowym

Na przełomie listopada i grudnia br. Climbex wykonał usługę precyzyjnego kucia betonu na przęśle mostowym dla klienta z sektora budowlanego.

Czytaj więcej
27 października 2016 Niemiecki oddział Climbex realizuje usługę w Cukrowni w Mannheim

We wrześniu i październiku br. niemiecki oddział Climbex zrealizował projekt czyszczenia przemysłowego na terenie Cukrowni w Mannheim.

Czytaj więcej
09 sierpnia 2016 Media o nas - oczyszczanie torowisk po ulewach na Pomorzu

O szkodach, jakie wyrządziła lipcowa ulewa w okolicach Gdańska, pisały liczne media, m.in. Dziennik Bałtycki czy Gazeta Wyborcza.

Czytaj więcej
08 sierpnia 2016 Climbex oraz Budimex oczyszczają torowiska Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po ulewach

W piątek, 5 sierpnia 2016 r., na linii Pomorskiej Kolei Metrolopolitalnej rozpoczęta została usługa oczyszczania torów z błota oraz realizowana ...

Czytaj więcej
05 kwietnia 2016 Climbex S.A. realizuje usługi zgodnie z normami bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Spółka Climbex S.A., oferująca usługi wysokospecjalistyczne w zakresie utrzymania ruchu dla branży przemysłowej, może się pochwalić systemu ...

Czytaj więcej
29 stycznia 2016 Climbex na targach BIOGAS INFOTAGE 2016

W dniach 13 i 14 stycznia 2016 r. na terenach Targów ULM odbyły się Fachowe Targi w dziedzinie produkcji i wykorzystania biogazu. Targi BIOGAS to ...

Czytaj więcej
Climbex Sp. z o.o. 45-920 Opole, ul. Dobrzeńska 64; T: +48 722 22 11 30; Wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000854999, NIP: 7540026219, REGON: 530943270, Kapitał zakładowy 35.873.850 złotych w całości opłacony.
Status dużego przedsiębiorcy.
X

FORMULARZ ZAPYTANIA ONLINE

Imię i nazwisko / Nazwa firmy

Adres e-mail

Telefon kontaktowy