Aktualności

Powrót

Climbex na konferencji naukowo-technicznej "Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym"

01 czerwca 2017

W dniach 29-31 maja 2017 r. w Kazimierzu Dolnym miała miejsce konferencja „Remonty i utrzymanie ruchu w przemyśle chemicznym”. Była to X edycja wydarzenia, skupiająca specjalistów z branży oraz dostawców rozwiązań i technologii. W tym roku głównym gospodarzem konferencji była GRUPA AZOTY, a jednym z Partnerów spółka Climbex S.A.

Na konferencji pojawiło się ponad 300 gości, którzy wzięli udział w 30 referatach, podczas których prezentowane były zagadnienia dotyczące planowania remontów, efektywnego zarządzania utrzymaniem ruchu, nowoczesnych rozwiązań i narzędzi wspierających utrzymanie ruchu oraz skutecznych metod eliminacji przestojów i awarii przemysłowych.

Pierwszy dzień spotkania przeznaczony był na wycieczkę naukowo-techniczną, podczas której goście mieli okazję zobaczyć wybrane instalacje w pobliskich Zakładach Azotowych w Puławach. Dwa kolejne dni wydarzenia natomiast skupiały się na merytorycznych wykładach prezentowanych przez zarówno firmy z branży chemicznej i petrochemicznej, jaki i dostawców rozwiązań i technologii dla tego właśnie sektora rynku. W panelu zatytułowanym „Nowe podejście w dekontaminacji urządzeń i aparatów przemysłowych oraz serwis katalizatorów” Mariusz Iskierski - Dyrektor Operacyjny w Climbex S.A. - przedstawił nowatorską, opracowaną przez Climbex, technologię czyszczenia układów procesowych.

„Do oczyszczania układów i instalacji procesowych opracowaliśmy neutralizator, który dzięki swojej skuteczności, dokładnie usuwa z instalacji związki węglowodorowe” – mówił Mariusz Iskierski, Dyrektor Operacyjny w Climbex S.A. „Dekontaminacja, to bardzo skuteczna metoda czyszczenia urządzeń przemysłowych, która zapewnia wyższy stopień czystości, jak również w istotnym stopniu ogranicza czas realizacji usługi. Czas to przecież bardzo ważny czynnik, skrupulatnie kalkulowany w procesach planowania przestojów, serwisowania i konserwacji instalacji. Dzięki możliwości stosowania nowej technologii będziemy skupiać się na budowaniu przewagi konkurencyjnej, m.in. w obszarze przemysłu rafineryjnego i chemicznego” – dodaje Mariusz Iskierski.

Climbex przy okazji prezentacji nowych technologii w czyszczeniu układów procesowych wspomniał także o swoich wysokich kompetencjach w usługach serwisowania reaktorów katalitycznych. Właśnie w branży chemicznej i petrochemicznej spółka zrealizowała już wiele projektów w tym zakresie, o czym opowiadał film promocyjny prezentowany na firmowym stoisku usytuowanym w foyer konferencyjnym.

Istotnym punktem w programie wydarzenia była debata na temat przyszłości polityki remontowej oraz perspektyw rozwoju w procesach utrzymania ruchu w przemyśle w ciągu najbliższych 10-15 lat. Praktycy biznesu i eksperci branżowi stwierdzili, że w obszarze tym wciąż można budować pozycję konkurencyjną. Istotne jest, by utrzymać trend pozytywnych zmian w podejściu osób zarządzających obszarem utrzymania ruchu i zmierzać w kierunku predykcyjnego zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia pozostają inwestycje w cyfryzację pracy maszyn i urządzeń oraz zdigitalizowanie złożonych procesów zarządzania stanem technicznym infrastruktury przemysłowej, jak i wzrost efektywności tego zarządzania. Jak twierdzą eksperci, rynek niezmiennie potrzebuje więcej diagnostyki i działań prewencyjnych, które ograniczają ilość awarii oraz zapewniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa technicznego.

Climbex podczas konferencji miał silne wsparcie handlowo-operacyjne, dzięki czemu udało się odbyć wiele biznesowych rozmów z przedstawicielami pionów technicznych innych firm. Oby nawiązane relacje stały się inicjacją wielu ciekawych projektów.

Pozostałe aktualności

02 sierpnia 2017 Remont zbiornika ropy naftowej dla PGNiG

W drugiej połowie maja 2017 r. spółka Climbex S.A. przystąpiła do realizacji zlecenia w zakresie opracowania dokumentacji projektowej i oraz na ...

Czytaj więcej
31 lipca 2017 Przygotowanie do remontu kotła fluidalnego w STORA ENSO Narew

Dnia 18. czerwca 2017 r. ruszyły prace przygotowawcze do remontu kotła fluidalnego ze złożem cyrkulacyjnym w zakładzie Stora Enso Narew Sp. z w ...

Czytaj więcej
27 lipca 2017 Awaria kotła fluidalnego w Ostravie

W dniu 9 lipca br. spółka Climbex ruszyła do prac interwencyjnych realizowanych na rzecz przedsiębiorstwa Valmet Technologies Oy. Fiński klient ...

Czytaj więcej
01 czerwca 2017 Climbex na konferencji naukowo-technicznej "Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym"

Pod koniec maja 2017 r. w Kazimierzu Dolnym spółka Climbex brała udział w X edycji konferencji pt. „Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle na ...

Czytaj więcej
03 stycznia 2017 zmiana adresu siedziby spółki Climbex S.A.

Z dniem 1 stycznia 2017 roku, w związku z ustaleniem nowych granic miasta Opole, zmianie uległ adres siedziby spółki Climbex.

Czytaj więcej
05 grudnia 2016 Hydrodynamiczne kucie betonu na przęśle mostowym

Na przełomie listopada i grudnia br. Climbex wykonał usługę precyzyjnego kucia betonu na przęśle mostowym dla klienta z sektora budowlanego.

Czytaj więcej
27 października 2016 Niemiecki oddział Climbex realizuje usługę w Cukrowni w Mannheim

We wrześniu i październiku br. niemiecki oddział Climbex zrealizował projekt czyszczenia przemysłowego na terenie Cukrowni w Mannheim.

Czytaj więcej
09 sierpnia 2016 Media o nas - oczyszczanie torowisk po ulewach na Pomorzu

O szkodach, jakie wyrządziła lipcowa ulewa w okolicach Gdańska, pisały liczne media, m.in. Dziennik Bałtycki czy Gazeta Wyborcza.

Czytaj więcej
08 sierpnia 2016 Climbex oraz Budimex oczyszczają torowiska Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po ulewach

W piątek, 5 sierpnia 2016 r., na linii Pomorskiej Kolei Metrolopolitalnej rozpoczęta została usługa oczyszczania torów z błota oraz realizowana ...

Czytaj więcej
05 kwietnia 2016 Climbex S.A. realizuje usługi zgodnie z normami bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Spółka Climbex S.A., oferująca usługi wysokospecjalistyczne w zakresie utrzymania ruchu dla branży przemysłowej, może się pochwalić systemu ...

Czytaj więcej
29 stycznia 2016 Climbex na targach BIOGAS INFOTAGE 2016

W dniach 13 i 14 stycznia 2016 r. na terenach Targów ULM odbyły się Fachowe Targi w dziedzinie produkcji i wykorzystania biogazu. Targi BIOGAS to ...

Czytaj więcej
Climbex S.A. 45-920 Opole, ul. Dobrzeńska 64; T: +48 77 46 95 805, T/F: +48 77 46 95 257; Wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000368467, NIP: 754-00-26-219, REGON: 530943270, Kapitał zakładowy 10.000.000 złotych w całości opłacony.
X

FORMULARZ ZAPYTANIA ONLINE

Imię i nazwisko / Nazwa firmy

Adres e-mail

Telefon kontaktowy